Özel’den Sandık Güvenliği Açıklaması: ‘Bir Ordu Hazır, Tatbikatlar Tamam!’

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, 31 Mart Pazar günü gerçekleştirilecek yerel seçimler için ‘bir ordu’nun görevlendirildiğini duyurdu.

Halk TV’de İsmail Küçükkaya’nın sorularını yanıtlayan CHP Genel Başkanı Özgür Özel, çeşitli senaryolara karşı hazırladıkları eylem planını şu sözlerle anlattı:

‘ACİL MÜDAHALE MANGAMIZ VAR’

“Biz şuna hazırız, tüm Türkiye’de çok farklı bir hazırlık yaptık, tut ki İstanbul’da Ankara’da seçim oldu, İzmir’de oldu, Malatya’da kafa kafayayız, sayım uzadı, seçim sayımı sürerken Malatya’ya gidecek 10 arkadaşımız belli şu an. Her yer için hazırlık yapıldı. İstanbul için benzer bir durum olursa başka illere gitmesi gerekenler dışında herkes İstanbul’a gelecek. Krizin çıktığı yere acil müdahale mangamız hazır. Vatandaşın oy namusudur, sandığa atana kadar ona, ondan sonra bize emanet. Biz CHP olarak sandık güvenliği açısından üzerimize düşen her şeyi yaptık. O kadar ileri bir noktadayız ki bugün akşam 4. kez tatbikatımızı yapacağız. Buradan bir çağrıdan bulunmak istiyorum. Bizim bütün görevlilerimiz tamam, bir ordu hazır ama vatandaşlarımızdan benim içim rahat değil sandığa sahip çıkmak istiyorum diyen herkesi ilçe başkanlıklarına gidip müşahit kartlarını almaya davet ediyoruz. Bir de avukatlarımıza… Bir avukat fazlanın, 10 avukat fazlanın hiç kimseye zararı yok.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x